Sağlık Sigortası | Konut - Araç - Bireysel Emeklilik SigortaSağlık Sigortası | Konut - Araç - Bireysel Emeklilik SigortaSağlık Sigortası | Konut - Araç - Bireysel Emeklilik Sigorta
(312) 439 30 55
[email protected]
Çankaya, Ankara

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık Sigortası, Ev Sigortası, Araç Sigortası, Yaşam Sigortası Hakkında Merak Ettiğinizi Soruları Bize İletişimden Gönderebilirsiniz.


Kısa süreli trafik sigortası yaptırmak için farklı durumlar söz konusudur. Eğer araç geçici plakaya sahipse, kalıcı plakası gelene kadar araca kısa süreli trafik sigortası yaptırılabilir. Ülke sınırları içinde belli bir süre bulunacak olan yabancı plakalar için de kısa süreli trafik sigortası yaptırmak mümkündür. Son olarak, yolcu ve yük taşıyan araçlar da kısa süreli trafik sigortası yaptırabilir.
Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması
* Araca sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar
* Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar
* Aracın yanması
* Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
* Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör sonucu oluşan zararlar ile bunların etkilerini azaltmak için yetkili organlar tarafından yapılan müdahalelerde oluşan zararlar
* Sel su baskını zararları
* Araçta sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan yangın dışındaki zararlar
* Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar
* Kemirgen hayvanların araca vereceği zararlar
* Sıfır yaş araçlarda Yeni Değer Teminatı
* Hususi (özel otomobil) ve 4 kişiye kadar oturma yeri olan Kamyonet araçlarda 48 saati geçen onarımlarda ikame araç
Konut sigortası, evinizi ve ev hanesini güvence altına alan sigorta türüdür. Konut sigorta çeşitleri evinizi olası hasarlardan, hırsızlık, terör, deprem ve sel gibi afet ve olumsuzluklardan korumayı amaçlayan sigorta çeşitidir.
Özel sağlık sigortası, hastalık veya kaza sonucu oluşacak sağlık giderleri ile sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerini, önemli sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle, herhangi bir mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış bir sigortadır.
SGK ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarında Genel Sağlık Sigortası kapsamında alınan sağlık hizmetleri için sigortalılardan alınacak ilave ücretleri karşılayan sağlık sigortasıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Ayrıca bir kaza veya hastalık durumunda da özel hastanelerin acil servislerinde tamamlayıcı sağlık sigortanızdan faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında, gittiğiniz özel hastaneye sadece 15 TL’lik katılım payı ücreti ödersiniz. Geriye kalan tüm masrafları sigorta şirketiniz %100 karşılar.

Konut sigortası ve DASK arasındaki en önemli fark, DASK’ın zorunlu , konut sigortasının ise zorunlu olmamasıdır.

DASK Sigorta’sının zorunlu bir police olması sebebi ile , teminat ve primleri devlet tarafından belirtlenmekte ve tüm şirketlerde aynı olmaktadır. Konut sigortalarında ise zorunluluk olmadığı için teminat ve limitler sizin ihtiyacınız doğrultusunda belirlenmekte , primlerde sigorta şirketinin fiyatlama politikasına göre değişiklik göstermektedir.

Bunların dışında DASK, deprem sonucu oluşabilecek bina hasarları nedeniyle ev sahiplerinin maddi kayıplarını en aza indirmeyi amaçtadır. Konut sigortası ise ek teminatlar içerisinde yer alan elektronik cihaz , hırsızlık ,yangın v.s gibi teminatlar sayesinde uğradığınız maddi kayıplarınızı karşılamayı amaçlar ve geniş bir güvence sağlar.

Hala çözümler için herhangi bir sorununuz var mı?

Sigortalar ile ilgili her türlü şikayet, sorunlarınız, çözülmesini istediğiniz olaylar ile ilgili olarak iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ofis Adresi :

Güzeltepe, Hoşdere Cd. No:166/3, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon Bilgi:

0 (532) 526 93 29
0 (555) 859 59 73

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?